Sağlık Sigortası Hizmetlerimiz

Genel Yaşam Sigorta ile yapmış olduğumuz kurumsal işbirliği çerçevesinde , Sigortalılarımızın Türkiye genelinde Anlaşmalı Sağlık Kurumlarından yararlanmasını sağlamakta ve en kaliteli Sağlık Sigortası hizmetini sunmaktayız.

Medikal işlem Merkezi Türkiye' nin her yerinden ulaşılabilinen 0212 334 62 62 numarasıyla 7 gün 24 saat sigortalılarımızın hizmetindedir.

Doktor ve hemşirelerden oluşan Medical işlem merkezi ekibimiz 7/24 boyunca;

  • Acil durumlarda ambulans ve/veya eve doktor hizmeti için gereken organizasyonu yapar. Acil olmayan durumlarda gerekli tavsiyelerde bulunarak sigortalılarımıza Tıbbi danışmanlık hizmeti verir; gerekirse doktor randevusu için gerekli organizasyonları yapar.
  • Anlaşmalı Kurumlar veya sigortalılardan tarafımıza ulaşan Provizyon talebinin teknik ve tıbbi açıdan değerlendirerek cevabını en geç yarım saat içinde ilgili kurum ve kuruluşlara bildirerek sigortalılarımızın en kısa sürede kurumdan ayrılmalarını sağlar.
  • Anlaşmalı Kurumlar veya sigortalılardan tarafımıza ulaşan faturaları değerlendirerek Onaylanan tazminat taleplerine ait ön faturaları gerek kurum anlaşmasına uygunluğu açısından, gerek makul olup olmadığı yönünde inceleyerek cevaplandırır,Her tazminat talebine ait verileri ve kararı ilgili kuruma yazılı olarak bildirir.
  • Hastane yatışlarında uzun süreli yatışlar veya beklenen süreden daha uzun yatan vakalar ile şüpheli vakalarda sigortalının bulunduğu yere hekim gönderir.Yine şüpheli vakalarda ve/veya tıbbi açıdan uygun olmadığını düşündüğü vakalarda danışman hekim muayenesi ister ve gerekli organizasyonu yapar.

Anlaşmalı Sağlık kuruluşlarına giderken mutlaka “Tanıtım Kartı”nızı yanınızda götürünüz.