’’ SBN Sigorta 2016 yilini karli bitirdi ‘’

SBN Sigorta, 2016 yili finansal sonuçlarina göre karli büyümesini sürdürdü. ‘’ SÜRDÜRÜLEBILIR BÜYÜME / SÜRDÜRÜLEBILIR KARLILIK ‘’ ilkesi ile devam eden çalismalari sonucunda , SBN Sigorta’nin  elde ettigi kâr, bir önceki yila göre yüzde  45 artti. SBN Sigorta üretimini de bir önceki yila göre yüzde 30 arttirdi.

 

2016 yilini 21,8 Milyon TL. karla kapattiklarini, öz sermayelerinin %104 arttigini söyleyen SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray , prim/kar oraninda geçen sene oldugu gibi bu sene de ilk 3 sirket  arasinda olduklarinin altini çizdi.

 

Sirketin karli ürünleri seçerek , belirledigi alanlarda büyümesine devam ettigini ve  bu sonuca ulastiklarini belirten Duray ; 2016 yilinin  genelinde  güçlü bir performans sergilemeye ve karli büyümeye devam ettik. Yil boyunca sadece gelirimizi artirmadik, ayni zamanda is ortaklarimiza uygun ürünlerde hazirladik, hedefimize ulasmak için çok çalistik. 10 yillik planimizin 5 yilini bitirdik ve önümüzdeki 5 yil içinde yeni ürünlerle  verimliligimizi artirmak ve finansal hedeflerimize ulasmak için çalismaya devam edecegiz” dedi.

 

SBN SIGORTA’nin ,  müsterilerinin  kolay ve dogru hizmet alabilmesini temel is prensibi olarak benimsedigini belirten Duray ;’’ Operasyonlarimizi güçlendirmeye devam ettik .2016 yilinda yetkili acente sayimiz yüzde 16  artti .Acentelerimiz için en önemli stratejimiz ulasilabilir olmak. Bu nedenle sinirli sayida acentelik veriyoruz. Acentelerimize verdigimiz hizmetin kalitesi bizler için çok önemli. Acentelerimize dinamik bir yapi içinde hizmet vermeye çalisiyoruz .Acentelik faaliyetleri her ticari isletme gibi sürdürülebilir olmali , bunun için acentelerimizin portföylerinin sadece oto degil , oto disi sigortalardan da olusturarak  , dengeli olmasini önemsiyoruz. Dengeli portföy yapisina sahip acentelerin faaliyetlerini sürdürmesi çok daha kolay oluyor. Acentelerimizin  genel karliliga katki saglayacak ürünlerin satisina yönlendiriyoruz. Az sayida acente ile kapsamli çalismayi tercih ediyoruz. Bu tip acentelere butik hizmet vererek, acente dagitim kanalimizda  üretimimizi arttirmayi hedefliyoruz.Biz, her sigorta sirketi gibi oto disi branslarda yogunlasan bir acente yapisini tercih ediyoruz. Bu rakamlara ulasan acentelerle daha hacimli ve rahat çalisiyoruz. Özellikle proje islerinde çok basarili is ortakliklarimizda oluyor. Geçen yila göre bu alanda da müsteri adedimizi arttirdik.

 

Öte yandan son 3 yilda anlasmali servis aglarini tüm Türkiye çapinda iki katina çikarttiklarini ve bununda  müsteri memnuniyetini oldukça arttirdigini belirten Duray sözlerini söyle sürdürdü; ‘’Hem müsterilerimize hem de is ortaklarimiza kendimizi en iyi sekilde anlatarak verimli is modelleri olusturduk ve operasyonel kanallarimizi güçlendirdik. Önümüzdeki dönemde de belirledigimiz alanlarda  büyümek, is ortaklarimiz ve müsterilerimizle uzun vadeli iliskiler kurmak ve is süreçlerimizle, hem verimliligi hem de müsteri hizmet kalitesini artirmak üzere , belirledigimiz öncelikler için çalismaya devam edecegiz.

 

2012 yilindan günümüze Sirketimizin gelisimi  istikrarli bir sekilde devam ediyor. Basarilarimizi 2016 yilinda kar ve büyüme ile  taçlandirdik. kurumsallik anlayisimiz, deneyimimiz, mali gücümüz, yetkin ekibimiz ve teknolojik altyapimiz ile müsterilerimizin ihtiyaçlarina uygun ürün ve hizmetler gelistirmeye tüm  gayretimizle devam edecegiz.  ’’