Banka sigortaciliginin en etkin sekli

SBN Sigorta Genel Müdür Recep Duray sektöre dair önemli açiklamalarda bulundu

SBN Sigortada “yeniden yapilandirma” çalismalarini baslatan Genel Müdür Recep DURAY , uyguladiklari stratejilerin olumlu sonuçlarini geçen seneden itibaren görmeye basladiklarini belirtti.

2012 yilinda zararini en çok azaltan sirket olan SBN Sigorta , 2013 yilinin her iki çeyreginde de kar açikladi.

SBN Sigorta Genel Müdürü Duray “ Sirketimiz 6 aydir üst üste kar açikladi. Ilk yariyi 1 Milyon TL.’ nin üzerinde bir karla kapattik ve yil sonu kar hedefimizi yukariya dogru revize ettik. Birçok sirketin aksine sirketimizin mali gelirinin çok az oldugu düsünüldügünde bu kar rakaminin öneminin daha da arttigini düsünüyoruz. Sigortacilik teknik kari sonucunda olusan bu kar , ekibimizin dogru risk seçimi ve fiyatlandirma yapmasinin bir sonucudur” dedi.

Büyüme stratejilerini , önceki yillardan farkli olarak ‘’banka kanali ‘’ olarak belirlediklerinin altini çizen Recep Duray , banka sigortaciligini en etkin sekilde kullanmaya çalisirken , performanslarini da is kollarina özel olarak hazirladiklari ürünler ile sürekli canli tuttuklarini belirtti.

SBN Sigorta ‘nin banka sigortaciligi dagitim kanalini en etkin kullanan sirketlerden biri oldugunu ve 2013 Haziran sonu bankasürans üretim paylarinin %64 olarak gerçeklestiginin söyleyen Duray ; ‘’Çalismalarimizi Sekerbank’in konsantre oldugu alanlara , is kollarina özel çözümler üreterek sürdürüyoruz. Hedefimiz Sirketimizi , saglikli bir portföy yapisina kavusturmakti . Bunu gerçeklestirirken Sekerbank’in gücünü, konsantre oldugu alanlari, müsteri portföyünü dogru kullandigimiza inaniyorum ’’ dedi. Riskli hastaliklar için Türkiye’de ilk defa sunulan ‘’ikinci görüs ‘’ hizmetini ,yine Türkiye’de bir ilk olan ‘’yardimci kadin ‘’ ile herhangi bir kaza sonucu sigortalinin araç kullanamamasi durumunda ‘’taksi giderleri ‘’ni de yeni ürünleri ile hayat geçirdiklerini kaydeden Duray ; ‘’ Tüm bu ürünleri hazirlarken temel çikis noktamiz , ihtiyaç aninda ürünlerimizi satin alanlarin yaninda olmak ve risk gerçeklestiginde ‘’ tesekkür ederim , iyi ki bu ürünü satin almisim ‘’ demeleri.’’