Recep Duray NIS’in Ekonomi ve Finans Zirvesi’ne Katildi

Nisantasi Üniversitesi'nin bu yil ikincisi düzenlenen "Ekonomi ve Finans Zirvesi"ne konusmaci olarak katilan SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, üniversiteli gençlere Türkiye'de sigortaciligin gelisimi hakkinda bilgi verdi.
Nisantasi Üniversitesi Sadabad Kampüsü'nde düzenlenen etkinlige SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray'in yani sira Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, Marmara Üniversitesi Ögretim üyesi Prof. Dr. Burak Arzava, Bloomberg HT program yapimcisi Asli Safak, ögretim elemanlari ve ögrenciler ile bir araya geldi. Açilista konusmasi sonrasinda panelistler sunumlarini yapti ve soru-cevap bölümüne geçildi.

Ögrencilerin dünyada ve Türkiye'de sigortacilik, sigortanin karsiladigi riskler, dünyada ve Türkiye'de yasanan riskler ve hasar ödemeleri, sigorta firmalarinin risklerinin devri ve sigorta ürünleri konularindaki sorularini yanitlayan Duray, son dönemde gündemde olan trafik sigortalari ve fiyatlamasi hakkinda da bilgi verdi.

Recep Duray, "Ilkeli ve azimli çalisma arzusu ile gelecege saglikli bakabilen, sosyal sorumluluk alanlarinda basarili organizasyonlara ev sahipligi yapan bir aileyiz. Amacimiz kendi sektörlerinde basarili olan isadamlarini ögrenci arkadaslarimizla bulusturmak, kariyer planlamasi yapmalarina destek olmaktir" dedi.

Ögrenci toplulugunun böyle bir organizasyonu basarili bir sekilde hayata geçirmesinden dolayi mutlu oldugunu ifade eden Recep Duray, üniversite yönetimi basta olmak üzere etkinlikte emegi geçen herkese tesekkür ettigini söyledi.

Panel sonunda panelistlere plaket verilerek, ögrencilerle hatira fotografi çektirildi.