SBN Sigorta, bankasürans alaninda basarisina devam ediyor

Bankasürans üretiminin sektör içindeki payinin ve artis oranini korunmasinin önemli, kârli ve gelisime açik bir üretim kaynagi oldugunun göstergesi oldugunu belirten SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray; ‘’SBN Sigorta olarak biz de, banka sigortaciliginda yapilan üretimimizle sektör üzerinde büyüme göstermekteyiz. Sektörde toplam üretimdeki bankasürans payi olarak ilk 3’teyiz.

Bunu sürdürmek istiyoruz. Bankasürans konusunda diger sirketlerden ayristigimizi düsünüyoruz ve bunu rakamlarla da ortaya koyuyoruz.   Is ortagimizi çok iyi tanimaya çalisan bir is ortagiyiz ve bunu gururla söylüyorum; tüm is yapis biçimlerimizi ana is ortagimiz olan Sekerbank'la uyumlu hale getirdik.   Satisa aracilik eden Banka personelini çok iyi analiz edip, onlarin ajandalarina ve ihtiyaçlarina saygi gösteriyoruz.   Karsimizdakinin neye ihtiyaci oldugunu iyi tespit ederek ürünler gelistiriyoruz ve satisina da yardimci oluyoruz.  Bunlari dogru ve istikrarli bir sekilde uygulayarak son 4 yilda yaklasik 3 katina çikan bir bankasürans hacmine ulasmis durumdayiz. Bundan sonraki stratejimiz bu durumun sürdürülebilir olmasi yönünde.’’ dedi.

Sigorta sektörünün temel aracilarinin hepsinin; bankasürans, broker, acente ve  dijital kanallar olarak, gelecek dönemde varliklarini sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Recep Duray; ‘’ Birinin digerini ortadan kaldirmasi gibi bir durum söz konusu olamaz. SBN Sigorta olarak 2012’den bu yana dagitim kanallarimizda riski ve karliligi göz önüne alarak çalistik, maliyetlerimizi daha iyi yöneterek, verimlilik artisi sagladik. Sigorta olarak bizim ana üretim kanalimiz bankasürans, 2015 üretimimizin yüzde 60’dan fazlasini bu kanaldan sagliyoruz.’’ dedi.

 

Yillik degerlendirmelerden çok, uzun dönemli bantlara baktiklarini söyleyen Duray; ‘’2012-2015 yillari arasinda yapisal olarak çok fazla degisiklik gerçeklestirdik. Kendimizi gelistirdik, altyapimizi kurduk. Insan kaynaklari, yazilim, is akisi konusunda güzel islere imza attik. Uyguladigimiz dogru strateji ve tarife yapisi, sahip oldugumuz dogru ekip ve dogru isbirliginin basarisi ile 2015 yilini bir önceki yila göre 3 kat artirarak 15 milyon TL kar ile kapattik, kar/ prim üretiminde hayat disi sirketler arasinda sektörde lideriyiz  ’’ diyerek sözlerini sürdürdü.  Karliligin kendileri için her zaman prim üretiminden daha öncelikli oldugunu belirten Duray, 2016 ilk 4 aylik kesinlesen sonuçlara göre de kesintisiz kar etmeye devam ettiklerini belirtti.