SBN Sigorta karini yüzde 124 artirdi

SBN Sigorta karli büyümesini sürdürüyor

SBN Sigortada “yeniden yapilandirma” çalismalarini  baslatan Genel Müdür Recep DURAY , uyguladiklari stratejilerin olumlu sonuçlarini 2012 ‘nin ilk yarisindan  bu yana görmeye basladiklarini  , 2012  ve 2013 yilini karla kapattiktan sonra , 2014’ün ilk çeyreginde de kar açiklamanin mutlulugu içinde olduklarini belirtti.  

Sirket olarak  önemli olanin  sürdürülebilir kârlilik oldugunun altini çizen Duray, tüm is planlarini bu strateji üzerine kurduklarini da söyledi.Tüm branslarda da sirket, olarak  büyüklükten çok, müsteri ihtiyaçlarini karsilayan daha ‘butik’ hizmet vermeyi , ancak bunu yaparken de kârli olmayi hedeflediklerinin altini çizdi.

SBN Sigorta Genel Müdürü Duray “ Sirketimiz üst üste 7 çeyrektir kar açikliyor. 2014 ilk çeyrekte de kar açikladik ve karimiz 1,7 Milyon TL.’ nin üzerinde . 2013’ün ayni dönemine göre karimizi  %124 oraninda arttirdik ‘’dedi.

Duray sözlerine  “ Birçok sirketin aksine sirketimizin mali gelirinin çok az oldugu düsünüldügünde , 7 çeyrek üst üste  açiklanan bu kar rakamlarinin öneminin daha da arttigini düsünüyoruz.  Sigortacilik teknik kari sonucunda olusan bu kar , ekibimizin dogru risk seçimi ve fiyatlandirma yapmasinin bir sonucudur.   Müsteri odakli, yenilikçi ürünler sunan, hizmet kalitesini her geçen gün arttiran SBN Sigorta   sektörde ‘’sira disi ‘’ bir Sirket olmaya devam edecektir. ‘’ dedi.

Büyüme stratejilerini  , önceki yillardan farkli olarak ‘’banka kanali ‘’ olarak belirlediklerinin altini çizen Recep Duray , banka sigortaciligini en etkin sekilde kullanmaya çalisirken , performanslarini da  is kollarina özel olarak hazirladiklari ürünler ile sürekli canli tuttuklarini belirtti.  2014’ te de yeni ürünlerle banka sigortaciligindaki konumlarini güçlendireceklerini vurguladi.  

SBN Sigorta ‘nin  banka sigortaciligi dagitim kanalini en etkin kullanan sirketlerden biri oldugunu ve  2013  sonu bankasürans üretim paylarinin   %62 olarak gerçeklestiginin söyleyen  Duray ; ‘’Çalismalarimizi  Sekerbank’in konsantre oldugu alanlara , is kollarina özel çözümler üreterek sürdürüyoruz. Hedefimiz Sirketimizi , saglikli bir portföy yapisina kavusturmakti . Bunu gerçeklestirirken Sekerbank’in  gücünü, konsantre oldugu alanlari, müsteri portföyünü dogru kullandigimiza inaniyorum .Tüm bu ürünleri hazirlarken temel çikis noktamiz , ihtiyaç aninda ürünlerimizi satin alanlarin yaninda olmak ve risk gerçeklestiginde ‘’ tesekkür ederim , iyi ki bu ürünü satin almisim ‘’ demeleri’’ diyerek sözlerini tamamladi.