SBN Sigorta karlilikta ilk 10'da

SBN Sigorta 2015 ilk yari verilerine göre , prim üretimini bir önceki yila göre %22'nin üzerinde arttirdi. Her çeyrekte kar ederek bu günlere geldiklerinin altini çizen SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray '' Karli büyüme ivmemiz bu dönemde devam ediyor. Sigortalilarimiz nezdinde olusturdugumuz güven sayesinde, SBN Sigorta'yi tercih eden müsteri sayisini günden güne arttirdik.'' dedi.

Sektörde saglikli büyümenin sektör hacminin büyümesi ile dogru orantili oldugunun altini çizen Duray ; ''Ekonomik kosullarin ivmesi olumlu bir sekilde devam ettigi sürece , sektörümüz de istikrarli bir sekilde büyüyecektir. 2015 yilinin ilk yari sonuçlarina göre prim üretimimiz bir önceki yilin ayni dönemine göre %22'nin üzerinde artmistir. Yine ayni dönem karliligimiz %26'nin üzerinde artis göstermistir. Ilk yari sonuçlarina göre SBN Sigorta karlilikta ilk 10 arasina girdi . Bu iki veri; sürdürülebilir karlilik ve üretim artisi, bizim ana stratejimizdi.Bunu basari ile devam ettirdigimizi söyleyebilirim. Sektör oyunculari sadece fiyat rekabetine odaklanmayip , ayni zamanda sektör hacmini büyütmeye de yönelirlerse, sürdürülebilir karliligin dengeye oturacagini düsünüyorum.'' diyerek sözlerini sürdürdü.

Dogru fiyatlama ile oto bransinda da az ama karli isler yazdiklarini söyleyen Duray , yilin ilk yarisinda toplam üretimlerinin %76'sini oto disi bransindan yaparak, dengeli ve karli bir portföy olusturduklarini belirtti .

Döviz kurunun öngörülenin üzerinde artmis olmasi, ekonominin genel durumu yaninda düsük büyüme oranlari beklentileri negatif etkilese de yilsonunda SBN Sigorta'nin gelisimi açisindan güzel bir tablo göreceklerini belirten Duray sözlerine su sekilde devam etti :

''SBN Sigorta olarak ana stratejimiz karlilik içinde büyümemizi sürdürmek. Biz SBN Sigorta olarak kar etmeye ve büyümeye ayni anda odaklaniyoruz. Bu nedenle son 3 yilda hem karimizi , hem de prim üretimimizi sektör ortalamalarinin çok üzerinde arttirdik. Bu yilin ilk yarisi da bu sekilde geçti ve yil sonu hedeflerimizde ayni sekilde devam ediyor. Uzun vadeli hedeflerimizden bahsedersek; 10 yillik planimizin 3 yilini bitirdik ve önümüzdeki 5 yil içinde prim üretimimizi 3 katina çikarabilecegimizi öngörüyoruz. Bunun için hem finansal yapimiz , hem altyapimiz, hem de ekibimiz hazir.

SBN Sigorta olarak maliyetlerimizi daha iyi yöneterek, verimlilik artisi sagladik. Risklerimizi daha iyi fiyatlayarak ve banka dagitim kanalimizi etkin kullanarak bu artisin sürekliligi için çalisiyoruz. Oto bransindaki temkinli adimlarimizin, oto disi branslarda sundugumuz yeni ürünlerin karliligina artan sekilde katki saglayacagini düsünüyoruz. Büyüme ve karlilik anlaminda elde ettigimiz tüm bu rakamlar ekibimizin süreci basari ile sürdürdügünü teyit etmektedir.'' dedi.