SBN Sigorta kârini yüzde 120 artirdi

2014’ün tüm çeyreklerinde kâr açiklayarak yil sonuna ulastiklarini belirten SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ,”2014 yilinda elementer sigortacilik yüzde 9 büyüme gösterdi. Biz ise yüzde 25 büyüdük. Kârimiz 5 milyon lirayi asti. Bu, bir önceki yila göre yüzde 120’lik bir kâr artisini ifade ediyor. Hem büyümeyi hem de kari bir arada basaran ender sirketlerden biriyiz. Kuskusuz bu durum, kararlilikla yürüttügümüz oto disi agirlikli çalismalarimizin bir sonucudur. Sektör ortalamalarinda veya üzerinde büyümeye devam ederken bir yandan da karliligimizi ciddi anlamda artiriyoruz. Biz yikici rekabete girmeyi tercih etmiyoruz. Piyasa sartlari degismedigi müddetçe, sirketimiz büyümeye devam ederken, bu odagini koruyacaktir’’ dedi.
 
‘BASARIMIZ 2015’TE DE DEVAM EDECEK’
Büyümeye devam edeceklerini, ancak sadece pazar payina veya siralamaya odaklanmayacaklarinin altiniz çizen Recep Duray, “ Kârlilik içinde büyüme stratejimiz sayesinde yili güzel sonuçlarla kapattik, 2014 kârli bir sekilde büyümeyi basardigimiz bir yil oldu. Sektördeki rekabetin siddetine karsin elde ettigimiz bu sonuçlarin büyük bir basari oldugunu düsünüyorum. Operasyonlarimizi kolaylastirmak ve giderlerimizi azaltmak için çalismalarimiz yeni yilda da sürüyor” dedi.
 
Banka sigortaciligini en etkin sekilde kullanan sigorta sirketlerinden biri olduklarinin altini çizen Duray, ‘’Bankasürans çalismalari, bankalarin sigortaciliktan elde edecekleri komisyon gelirlerine odaklanmalarina paralel olarak, hizla artiyor. Banka sigortaciliginin sektörden beklentisi ise yenilikçi ürünler ve fiyat avantaji. Biz de SBN Sigorta olarak Sekerbank ile banka sigortaciligi konusunda oldukça iyi isler yaptik. Üretimimizin yüzde 60’dan fazlasini Banka sigortaciligindan sagliyoruz. Toplam üretimdeki bankasurans payinda sektör ikinciligimiz devam ediyor ‘’ diyerek sözlerini tamamladi.