SBN Sigorta yüzde 25 büyüdü

2014’ün tüm çeyreklerinde kar açiklayarak yil sonuna ulastiklarini belirten SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ; ‘2014 yilinda elementer sigortacilik yüzde 9 büyüme gösterdi .Biz ise yüzde 25 büyüdük.
 
Karimiz 5 Milyon TL’ni asti. Bu bir önceki yila göre % 120 lik bir kar artisini ifade ediyor. Hem büyümeyi hem de kari bir arada basaran ender sirketlerden biriyiz. Saglikli büyüme ve kar , bilanço yapimizi da her geçen gün daha da güçlendiriyor. Gelecekte piyasa kosullari ne kadar zorlu olursa olsun mücadele edecek gücümüz olacagina dair inancimiz tam. SBN Sigorta olarak karlilik içinde büyüme stratejimiz 2015 ‘de devam edecek. 2012 ,2013 ve 2014 yillarinda mevcut performansimizi arttirarak sürdürdük. SBN Sigorta, 11 çeyrektir üst üste kar açiklayabilen nadir sirketlerden biri haline geldi. Kuskusuz bu durum, kararlilikla yürüttügümüz oto disi agirlikli çalismalarimizin bir sonucudur. Sektör ortalamalarinda veya üzerinde büyümeye devam ederken bir yandan da karliligimizi ciddi anlamda artiriyoruz. Biz yikici rekabete girmeyi tercih etmiyoruz. Piyasa sartlari degismedigi müddetçe, sirketimiz büyümeye devam ederken, bu odagini koruyacaktir . ’’ dedi.
 
Büyümeye devam edeceklerini, ancak sadece pazar payina veya siralamaya odaklanmayacaklarinin altiniz çizen Recep Duray ; “ Karlilik içinde büyüme stratejimiz sayesinde yili güzel sonuçlarla kapattik ,2014 karli bir sekilde büyümeyi basardigimiz bir yil oldu . Sektördeki rekabetin siddetine karsin elde ettigimiz bu sonuçlarin büyük bir basari oldugunu düsünüyorum . Operasyonlarimizi kolaylastirmak ve giderlerimizi azaltmak için çalismalarimiz yeni yilda da sürüyor.” dedi.
 
Banka sigortaciligini en etkin sekilde kullanan sigorta sirketlerinden biri olduklarinin altini çizen Duray ; ‘’ Bankasürans çalismalari, bankalarin sigortaciliktan elde edecekleri komisyon gelirlerine odaklanmalarina paralel olarak, hizla artiyor. Banka sigortaciliginin sektörden beklentisi ise yenilikçi ürünler ve fiyat avantaji. Biz de SBN Sigorta olarak Sekerbank ile banka sigortaciligi konusunda oldukça iyi isler yaptik. Üretimimizin %60’dan fazlasini Banka sigortaciligindan sagliyoruz. Toplam üretimdeki bankasurans payinda sektör ikinciligimiz devam ediyor . 2014 yilinda risk seçimine dikkat ederek ve düsük riskli segmentlere yönelerek, etkin hasar kontrolü yaparak, hasar dosya sayisini azaltarak, genel maliyetlerimizi düzenleyerek karliligi yakaladik . SBN Sigorta’nin yeniden yapilandirildigi 2012 yilinda , bu bizim için önemli bir seçimdi ve biz bunu, bu döneme kadar hedefimizden sapma yasamadan basardik. ‘’ diyerek sözlerini tamamladi.