SBN Sigorta'dan açilim

SBN Sigorta , üretim kanallarina uygun yeni ürünler ile büyümesini sürdürüyor.

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, "Teknolojik, ekonomik ve kültürel gelismelerin getirisi olarak ilk asamada bireysel sigortalarin hizli bir gelisim sürecine girdigini görüyoruz. Bu gelismeler sonucunda dagitim kanallarinin çesitlenmesine paralel olarak  mevcut branslardaki ürünlerin limit ve kapsam açisindan zenginlestigini görmekteyiz.  Bunun yani sira genis kapsamli ürünlerin yaninda, ihtiyaca uygun, basit ve anlasilir ürünlerle portföy zenginligimizi  arttirmayi amaçliyoruz. 2014 yilinda da yeni sigorta ürünleriyle müsterilerimizin ‘’dogru seçimler’’ de bulunmasina destek olmayi amaçliyoruz. ‘’ dedi.

Sektörde sira disi ve tercih edilen sigorta sirketlerinden biri olmak ve SBN Sigorta’nin yüksek hizmet kalitesi ile anilan bir marka olmasini saglamak için, hedefleri  dogrultusunda emin adimlarla ilerlediklerini kaydeden Duray, ‘’Hedeflerimizin daha da ileriye tasinmasi adina,  2014 yili bizler için  önemli bir yil. Bunun için müsterilerimizin gelisen ve farklilasan ihtiyaçlarina uygun teminatlar sunuyoruz. Müsterilerimizin ihtiyaçlarini en dogru sekilde anlayabilmenin yolunun onlari segmentlere ayirmaktan geçtigi bilinciyle, segmente edilmis ürünlerle avantaj yaratmayi son derece önemsiyoruz’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Bu çerçevede, Sekerbank subelerinde satisa sunulan  KOBI ve esnaflar için kapsamli teminatlar içeren yapisi ile ‘’ Aktif Paket Sigortasi’’nin, bir isletme için gerekli olan tüm teminatlara ek olarak,  isverenin çalisanlarina ve 3. sahislara karsi sorumlulugunu da  teminat altina aldigini söyleyen Duray ,sadece isletmeler için degil farkli kesimler için de özel ürünler hazirladiklarini söyledi.  Sekerbank subelerine maaslarini transfer eden emeklilere hediye edilen "Emekli Destek Paketi’’ nin  genis teminat yapisi ile dikkat çektigini ,ferdi kaza , acil saglik gibi detayli teminatlar içerdigini anlatan Duray ;’’  genis teminat içerigi yaninda , ATM Hirsizlik teminati ile ; emeklilerimizin kendisine ait Sekerbank banka karti veya kredi kartiyla, yurtiçi banka ATM’lerinden para çektikten sonra ATM’nin çevresinde  gasp veya hirsizliga ugramasi sonucunda  olusabilecek finansal zararlari karsiliyoruz. Burada amaç , nakit paranin çalinmasina karsi, emeklilerimize teminat saglayabilmek" dedi.

Asistans teminatlari ile desteklenen bu ürünlerinin , emeklilerin  gündelik yasamlarinda karsilasabilecekleri sikintilari bertaraf etmeyi amaçladiklarini belirten Duray , konutta  tibbi yardim desteginden , ambulans ve doktor gönderimine, tesisat problemlerinden , çilingir hizmetine kadar pek çok hizmetin  ürün kapsaminda oldugunu söyledi.

SBN Sigorta olarak 2012’de baslayan yeni dönemin , gelisme etabinin 2014’te devam ettigini söyleyen Duray, "Her müsteri grubuna yönelik olarak gelistirdigimiz yeni ürünlerimiz müsteri ihtiyaçlarini karsilarken, satis kanallarimizin  ürün seçeneklerini artirdigimiz için onlara da yeni firsatlar yaratiyoruz. 2014’te genislemis ürün yelpazemiz, dogru fiyat yapisi ve dogru kurgulanmis hizmet stratejisi ile, SBN Sigorta’nin yildizi yükselmeye devam edecektir; dedi.