SBN Sigorta'dan kar açiklamaya devam

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, “Uyguladigimiz stratejinin olumlu sonuçlarini aliyoruz” dedi.

SBN Sigorta, 2013 yilinin üçüncü çeyreginde de kar açiklamaya devam etti. Böylece her üç çeyrekte de kar açiklayan ve karini yükselten nadir Sirketlerden biri oldu.

2012 yili basindan itibaren yeni bir kadro ve anlayis ile SBN Sigortada “yeniden yapilandirma” çalismalarini baslattiklarini belirten Genel Müdür Recep Duray , uyguladiklari stratejilerin olumlu sonuçlarini her geçen gün artarak gördüklerini belirtti.

Dengeli ve karli portföy yapisi, dogru risk seçimi, etkili hasar kontrolü ve verimlilik esasli stratejileri sayesinde yilin üçüncü çeyreginde de portföy dagilimi açisindan istedikleri sonuca ulastiklarini belirterek, saglikli, sürdürülebilir ve sonuçlari öngörülebilir büyümeyi gerçeklestirme hedefinde olduklarinin altini çizen Duray, ‘‘Sirketimiz üç çeyrektir üst üste kar açikliyor. Sigortacilik teknik kâri sonucunda olusan bu performans, ekibimizin dogru risk seçimi ve fiyatlandirma yapmasinin da bir sonucudur” dedi.

DOGRU RISK SEÇIMI VE FIYATLAMA POLITIKASI

Yeniden yapilandirma öncesinde oto ve özellikle trafik agirlikli çalisan sirketi, 2012 yil sonunda % 82 oto disi üretim yapan bir sirket haline getirdiklerini söyleyen Duray “ 2013 yilinda da ayni performansi sürdürdük. Üçüncü çeyrek sonuçlarina baktigimizda üretimimizin % 75’ine yakin bir kisminin yine oto disi branslardan geldigini görüyoruz. Dogru risk seçimi ve fiyatlama politikamiz sayesinde, oto bransinda da yazim yili bazinda karli oldugumuzu hesapliyoruz “ diyerek sözlerini sürdürdü.

SBN Sigorta’nin sermayedarinin gücü ve dagitim kanali avantajini , uygun acente ve broker yapisi ile birlestirerek , gelecek yillara güvenle bakan bir yapiya kavustugunu belirten Duray, ‘’Dogru alanda büyüme stratejimiz çerçevesinde kendimize büyüme alanlari olarak belirledigimiz yangin, mühendislik, DASK, TARSIM ve ferdi kaza alanlarinda çarpici büyüme rakamlarina ulastik. 2013 yilinda bu stratejimizi sürdürerek üçüncü çeyrek sonunda da 2,7 milyon TL bir kar açikladik. Yolumuza ayni kararlilikla devam etmekteyiz” diye konustu.

HASAR ÖDEMEDE HIZLILIK

Recep Duray finansal sonuçlari degerlendirirken, yükselen performansini yilin üçüncü çeyreginde de devam ettiren SBN Sigorta’nin, prim üretimini artirirken bir yandan da karli branslarin portföydeki payini artirdiklarini ifade ederek, brans bazinda gelistirdikleri verimlilik uygulamalarinin sonuçlarini almaya bu çeyrekte de devam ettiklerini söyledi.

’’ Hasar birimimizin yeniden yapilandirilmasi sonucu sektörün en hizli hasar ödeyen Sirketlerinden biri haline geldik ve müsteri sikayetlerini sona erdirdik‘’diyen SBN Sigorta Genel Müdürü Duray, bunun olumlu sonuçlarini almaktan son derece memnun oldugunu ifade eti. Duray, 2014 yilinda da Türk tüketicisi ile yeni ürünleri bulusturacaklarini belirtti.

Duray sözlerine, ‘’ Bu sonuçlarin olusmasinda bizler ile yakin isbirligi içerisinde olan, Sekerbank Ailesi basta olmak üzere, yeni stratejilerimizi anlayan, benimseyen ve birlikte yol almayi kabul eden çok degerli acentelerimize de tesekkür ediyorum" diyerek son verdi.